Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kable elektryczne – rodzaje

8 czerwca 2016

Każdy z nas chce mieć swój kąt, gdzie będzie mógł odpocząć, pooglądać telewizję, poczytać gazetę oraz napić się kawy. Nie jest tu jednak mowa o pokoju, który będzie tylko nasz, ale o całym budynku. Budowa domu, to bardzo poważna decyzja. Wiąże się to z potężnymi kosztami, jakie musimy pokryć nie tylko za sam materiał do budowy, ale także za pracę, dach, okna oraz wyposażenie i wykończenie. Do tego dochodzi także kupno wszelkich sprzętów, co jest także dużym wydatkiem.

Nie każdy z nas może sobie na taki duży wydatek pozwolić. Jedni decydują się na budowę zaś inni czekają. Dlaczego tak się dzieje? Oczywiście nie jest przyczyną to, że się im nie chce. Zwykle przeszkoda w wybudowaniu własnego gniazdka jest brak pieniędzy. Jeżeli mamy dzieci, to jest to tym bardziej trudne, ponieważ jeśli chcielibyśmy mieć jeszcze dodatkową pracę, to nie mamy do niej, kiedy chodzić, gdyż dzieciaki potrzebują opieki. Nie zostawimy ich samych, ponieważ muszą mieć, co zjeść na obiad, a codziennie nie będziemy im zamawiać pizzy. Musza także odrobić lekcje, przy których potrzebują pomocy. Tak, więc jeżeli są pociechy to musimy nieco dłużej zbierać na budowę domu. Najlepsza opcją na szybki zarobek jest wyjazd za granicę, ale nie każdy chce w taki sposób żyć przez kilka lat w szczególności, jeśli wyjeżdża tylko jedna osoba z małżeństwa.

Dlatego, biorąc pod uwagę koszty wiele ludzi woli wziąć kredyt w banku, który jest przynajmniej na 20 lat. Nie jest to zbyt wygodne w przeciągu tego okresu, kiedy musimy płacić raty wynoszące niekiedy połowę naszej wypłaty, ale takie rozwiązanie jest najszybsze. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy może taki kredyt dostać, ponieważ wszytko zależy od zarobków. Jeżeli mamy niewystarczające lub mamy pozaciągane inne kredyty, to na kolejne długi nie mamy szans. Jeżeli jednak mamy odpowiednio wysokie zarobki, a do tego pracuje oboje z małżeństwa to szanse znacznie wzrastają.

Znaczenie instalacji – kable

Bardzo ważną kwestia podczas budowy całego domu jest to, aby dobrze podłączyć instalację elektryczną. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ decyduje o bezpieczeństwie domowników. Aby prawidłowo zamontować wszystko, co jest pod napięciem musimy wiedzieć, jakie istnieją rodzaje kabli. Pierwszym rodzajem jest przewód fazowy – L – jest on przeznaczony do przesyłania energii w sieci elektroenergetycznej. Odróżniamy je za pomocą symboli od 1 do 3 a także kolorów, w sieci trójfazowej. Kolejnymi są przewody neutralne N, ochronne PE, ochronno–neutralne PEN, zerowe odgromowe.