Trwa ładowanie proszę czekać ...

Rodzaje instalacji elektrycznych

8 czerwca 2016

Każdy z nas chce w końcu zamieszkać we własnym domu. Jest to znacznie wygodniejsze niż dzielnie pokoju z dziećmi mieszkając w jednym domu z rodzicami. Mimo iż, dużo osób chce mieć w końcu własny kąt, to jednak nie każdy może sobie na niego pozwolić. Wynika to zwykle ze zbyt małych zarobków, które nie pozwalają na postawienie domu. Niekiedy nie starcza nawet na to, aby gdzieś wyjechać na wakacje, a co dopiero na takie wydatki.

Dlatego bardzo duża liczba osób decydując się na postawienie domu, bierze także kredyt w banku. Nie w każdym przypadku jest to trafna decyzja. Niekiedy zdarza się tak, ze nawet, jeśli staramy się o tego typu pożyczkę, to szanse na dostanie jej są bardzo małe. Wynika to zwykle z tego powodu, że mamy zbyt małe zarobki, aby pokryć koszty raty miesięcznej, a także nie posiadamy niczego pod zastaw. Nie mając stałych i odpowiednio wysokich dochodów, bank nie może ryzykować i dawać nam pożyczki, ponieważ będzie on stratny, jeśli nie będziemy oddawać długu. Dlatego, musi to być decyzja przemyślana pod tym względem czy zostaniemy zakwalifikowani w ogóle do otrzymania takich pieniędzy oraz czy jesteśmy w stanie spłacać przez następne 25 lat, co miesiąc taki dług.

Inni, którzy nie chcą zaciągać tak potężnych kredytów, wola jechać za granicę i tam właśnie zarobić na budowę domu. Wymaga to oczywiście kilkuletnich wyjazdów oraz ciągłego oszczędzania, ale wyjdzie się na tym znacznie lepiej. Nawet, jeśli nie da się zarobić całej kwoty, to dobre i pół, ponieważ jeśli do tego chcielibyśmy dobrać kredyt, to nie tylko dostaniemy go od ręki przy tak dużym wkładzie własnym, ale także nie będzie on na tak długi czas jak w przypadku całej kwoty.

Początki budowy

Kiedy już mamy pieniądze, a także materiały, to powinniśmy także pomyśleć o instalacji elektrycznej, która powinna być zaplanowana na początku budowy, aby później nie kuć w ścianach. Zanim zaczniemy zakładać taką instalację powinniśmy znać rodzaje kabli, które będą w naszym domu się znajdować. Podziału instalacji elektrycznych możemy dokonać ze względu na rodzaj odbiorników, które są zasilane: instalacja oświetleniowa oraz siłowa.  W zależności od tego, w jakim miejscu instalacja występuje: nieprzemysłowa oraz przemysłowa. Od czasu przewidywanego używania instalacji: instalacje stałe i prowizoryczne (tymczasowe). I ostatni podział, czyli ze względu na sposób, w jaki została wykonana: instalacja podtynkowa, wtynkowa, natynkowa oraz listwowa.