Trwa ładowanie proszę czekać ...

Programy do projektowania instalacji elektrycznych

8 czerwca 2016

Masz dzieci? Jeśli tak to masz świadomość tego jak dużo wymagają one opieki z naszej strony oraz mino tego, że dopiero raczkują potrafią się poruszać naprawdę szybko. Jeżeli pociecha jest jedna, to nie mamy aż tak dużo pracy pry jej pilnowaniu. Jednak w przypadku dwóch maluchów zaczynają się pojawiać wątpliwości czy aby na pewno poradzimy sobie sami.

Zajmując się maluchami powinniśmy zająć się pewnymi kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy malec znajdzie się w niebezpieczeństwie. Przygodę z bezpiecznym pobytem w domu, powinniśmy zacząć od założenie bramek na klatce schodowej. Dotyczy to oczywiście tych domów, które są piętrowe. Bramka powinna się zarówno na parterze w miejscu gdzie schody się zaczynają, jak i na piętrze gdzie jest ich szczyt. Dziki temu maluch nie będzie maił możliwości wejść po schodach, a jeśli będzie akurat na piętrze gdzie zwykle znajduje się sypialnia, to także nie będzie miał jak z nich spaść, ponieważ drogę będzie mu blokować kolejna przeszkoda.

Kolejną ważną kwestią są ciężkie sprzęty leżące na półkach. Takie rzeczy powinniśmy usunąć, ponieważ maluch próbując wstać może podtrzymać się lub pociągnąć za taka rzecz. Bardzo niebezpieczny w tej kwestia jest telewizor, który będzie kusił kolorami szczególnie podczas oglądania bajek. Możemy nawet nie zauważyć, kiedy dziecko podejdzie do monitora i zainteresowane zacznie go dotykać czy też w niego uderzać. Jest to sytuacja bardzo niebezpieczna, ponieważ taki telewizor może na niego spaść i połamać dziecko. Dlatego sprzęt tego pokroju powinien być zawieszony na ścianie.

Wygodna instalacja elektryczna

Aby malcowi nie stałą się krzywda powinniśmy także zabezpieczyć gniazdka przed ciekawskimi paluszkami. Znajdziemy w tym celu w sklepach specjalne plastikowe wtyczki, które umieszcza się na wysokości, do której malec może dostać.

Jeżeli jesteśmy dopiero na etapie budowy domu, ale za rok ma on już zostać zamieszkany, powinniśmy o instalacji pomyśleć już wcześniej. Zadbajmy o to, aby była ona bezpieczna nie tylko dla dziecka, ale dla wszystkich domowników. Aby wiedzieć jak będzie wyglądać nasza instalacja warto mieć program do projektowania takich instalacji. Jednym z nich jest SEE Electrical Building. Służy on do rysowania na planach budynków instalacji elektrycznych. Dzięki niemu masz możliwość zaprogramować również domową instalację. Jest on nie tylko profesjonalny, ale wyposażony w intuicyjny interfejs oraz automatyczne przetwarzanie.