Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jaki jest koszt instalacji elektrycznej?

8 czerwca 2016

Każdy z nas, chce mieć własne gniazdko. Jest to szczególnie silna potrzeba, jeśli chcemy mieć w najbliższym czasie dzieci lub już je posiadamy. Mieszkanie z rodzicami, gdzie brakuje pokoi jest dość uciążliwe. Najgorszy jest zawsze dostęp do łazienki, kiedy wszyscy na raz wychodzą do pracy i szkoły.

Dlatego nadszedł czas, aby postawić własny dom. Jednak istnieje wiele przeszkód, które mogą uniemożliwiać zaczęcie takiej budowy. Chodzi tu przede wszystkim po pieniądze, które zwykle są największą przeszkoda i powodują opóźnienia w podjęciu decyzji lub już w samej budowie. Niektórzy zbierają pieniądze przez dobrych kilkanaście lat, zanim w ogóle mogą wylać fundamenty, jednak wtedy trzeba mieć dwie wypłaty, czyli zarówno małżonek jak i żona, aby można było także przeżyć oprócz samego odkładania. Zwykle jedno z małżeństwa wyjeżdża za granicę, a drugie zajmuje się dziećmi. Jeżeli dzieci nie ma to ja możliwość wyjazdu razem, dzięki czemu można znacznie szybciej uzbierać na dom.

Jeszcze inni decydują się na wzięcie kredytu. Nie w każdym przypadku jest to najlepsze wyjście. Niektórzy wola pracować za granica kilka lat i sami postawić dom, a jeszcze inni wolą spłacać kredyt przez następne 25 lat. Jednak na takie przedsięwzięcie mogą pozwolić sobie tylko ci, których zarobki mają odpowiednią wysokość. Jeżeli pracuje tylko jedna osoba z pary, a co więcej zarabia dość mało, to dostanie pieniędzy będzie problematyczne, gdyż bank musi mieć pewność, że będziesz w stanie zapłacić swoje długi. Musisz mieć świadomość wysokości rat, jakie towarzysza dostaniu chcianej kwoty pieniędzy. Nie jest to sto złotych, ale zwykle dziesięć razy tyle. Dlatego, zanim weźmiemy do ręki długopis w banku, musimy się kilka razy zastanowić, ponieważ jest to decyzja, która pochłonie połowę Twojej wypłaty przez następne kilkanaście, a nawet więcej lat.

Koszty instalacji - dokładne ustalenia

Jeśli już dostałeś kwotę, która jest Ci potrzebna na budowanie domu i masz już postawione ściany, to pasuje także zastanowić się nad tym, kto założy naszą instalację elektryczną. Powinniśmy się mniej więcej orientować, jakie są koszty założenia jednego punktu. Ceny rynkowe to około 30 do 50 złotych. Aby nie doszło do nieporozumień, to najlepiej jest wszytko ustalić z góry. Niekiedy zdarza się tak, że nie możemy się dogadać z wykonawcą, ponieważ każdy ma inne zdanie na temat np. podwójnego gniazda. Powstaje, więc spór czy jest ono liczone, jako jeden czy też, jako dwa. Dlatego, najlepiej jest ustalić kwotę zgodną z projektem i zapłacić za pełna realizację.