Trwa ładowanie proszę czekać ...

Modernizacja instalacji elektrycznej

8 czerwca 2016

Będąc już dorosłym mężczyzną, który ma żonę i dzieci musisz zadbać o ich bezpieczeństwo. Dlatego Twój dom powinien być jak najbardziej przyjazny nawet dla najmniejszych domowników. Wiadomo, że małe dzieci uwielbiają wszędzie wchodzić oraz wkładać palce czy zabawki. Dlatego, musisz wyposażyć swoje schody w zabezpieczenie, jakim jest drabinka. Jest on szczególnie potrzebna, jeżeli mas dwa takie maluch, gdyż dwoje jest ciężej upilnować. Taka bramka, powinna znaleźć się zarówno na samym dole schodów jak i na ich szczycie. Dzięki temu malec nie będzie maił możliwości wyjść na klatkę, a jeśli będzie on na piętrze, nie spadnie z niego.

Bardzo przydatne są także blokady przy drzwiach, które zabezpieczają je przed uderzeniem o ścianę. Jeżeli dziecko zauważy, że drzwi wydają ciekawy dźwięk uderzając o ścianę, to będzie to robić nono stop. Pamiętajmy, aby nie montować gumowych korków, które odpychają drzwi z powodu swojej elastyczności, ponieważ mogą uderzyć malucha. Najlepiej zabezpieczyć je tak, aby nie dało się ich zamknąć lub otworzyć.

Zwiększamy bezpieczeństwo instalacji

Kolejną kwestią jest instalacja elektryczna. Aby nasze dziecko chronić przed porażeniem powinniśmy wyposażyć się w specjalne blokady do gniazdek. Mają one postać okrągłego kawałka plastiku z dwoma wtykami. Znajdziemy ich w sklepach, mnóstwo rodzajów. Ich cena nie jest zbyt wysoka, więc warto umieścić taki sprzęt w każdym gniazdku, które jest na wysokości oczu malca. Dzięki temu, nie będzie możliwości wkładania do niego żadnych przedmiotów oraz wiecznie ciekawych paluszków.

Będą już przy kwestii instalacji, powinniśmy także zapewnić bezpieczeństwo nie tylko domownikom, ale także całemu majątkowi, który w budynku się znajduje. W tym celu musimy zmodernizować nas instalację. Taka czynność pozwoli nam na złożenie alarmu przeciwwłamaniowego. Przewody w takim wypadku, kładziemy pod tynkiem, czyli w miejscu gdzie nie będzie ich widać. Taki alarm chroni nas nie tylko przed włamaniem, ale także informuje o pożarze, a także o wycieku trującego gazu. Może on uratować życie nie tylko nam, ale także naszym dzieciom. Pamiętaj, że przewody od alarmu powinny być w odpowiedniej odległości od tych, które prowadzą instalację elektryczną. Przekrój takich przewodów, musi zapewniać jak najmniejsze spadki napięcia. Aby mieć pełna kontrolę nad tym, co dzieje się wkoło budynku warto mieć zainstalowane kamery, które będą nam pokazywać zaistniałą sytuację i pozwolą na szybsza reakcję.