Trwa ładowanie proszę czekać ...

Formalności przyłączenia domu do linii energetycznej

8 czerwca 2016

Budujesz dom na swojej działce? Jeśli tak, to jesteś już pewien, że jest to bardzo droga inwestycja. Nie każdy ma możliwość postawić własny dom, aby cieszyć się nim każdego dnia. Niektórzy muszą dzielić miejsce zamieszkania z rodzicami czy dziadkami, ponieważ nie stać ich na tak duże koszty, jakie wiążą się z własnym budynkiem.

Większość ludzi myśli o kredycie. Czy jest to jednak takie dobre rozwiązanie? Jak wiadomo, trzeba mieć odpowiednie zarobki, ponieważ na postawienie i wykończenie domu trzeba nam potężną kwotę. Nie każdy, więc dostanie taka pożyczkę. Dotyczy to szczególnie tych, którzy nie maja stałego zatrudnienia, maja zbyt małe zarobki lub są w ogóle bezrobotni. W takim przypadku najlepiej by było gdyby pracował i małżonek i żona. Wtedy szanse na dostanie kredytu są znacznie większe. Nie zmienia to jednak faktu, że comiesięczna oplata także będzie dość wysoka, więc zarobki muszą sprostać takim wydatkom. Nie zapominajmy także, że co miesiąc nie będziemy płacić przez rok czy dwa lata, ale przez 20 lub 30 lat, a to jest ogromna odpowiedzialność. Jeśli nie będziesz potrafił sobie poradzić z czymś takim, to możesz stracić wszystko włącznie z wybudowanym domem, który zostanie zlicytowany. Dlatego czasami nie warto pchać się w takie wydatki. Lepiej jest stawiać dom dłużej, al. samemu na niego zarobić. Dobrą alternatywa kredytu mogą być wyjazdy za granicę. W takim miejscu, gdzie wypłata jest liczona przynajmniej 4 razy tyle, możesz zarobić w bardzo szybkim tempie i bez zaciągania długów. W takim jednak przypadku nie ma możliwości wyjeżdżania z dzieckiem, więc możliwość zarobku będzie tylko jednego małżonka.

Niezbędne dokumenty do instalacji

Kiedy już będziesz mieć odpowiednia kwotę, która pozwoliła Ci nie tylko postawić dom, ale zacząć już wszystko rozplanowywać w środku, nie możesz zapomnieć także o bardzo ważnej instalacji elektrycznej.  Jest ona istotna, ponieważ dzięki niej mamy światło oraz prąd do działania wszystkich urządzeń w domu. Aby uzyskać przyłącze energetyczne, musimy posiadać odpowiednie dokumenty. W tym przypadku należy wystąpić z specjalnym, wnioskiem do zakładu energetycznego o postawienie warunków, jakie wiążą się z przyłączeniem domu do sieci. Co musimy do takiego wniosku dołączyć? Przede wszystkim dokument, który potwierdza, ze To naszą własnością jest działka, na której stoi nasz dom. Następnie potrzebujemy planu zabudowy, który jest u mieszczony na mapie. N takiej mapie muszą być zarysy sieci energetycznych, które już istnieją.